Haber

Sibirya soğuğunun yaşandığı kentte göl dondu

Sibirya soğuğunun yaşandığı kentte göl dondu

Geceleri hava sıcaklığının sıfırın altında 10 dereceye düştüğü Sivas’ta Ulaş Gölü’nün yüzeyi kısmen dondu.

SİVAS Sibirya soğuğunun yaşandığı ve geceleri sıcaklığın sıfırın altında 10 dereceye düştüğü Sivas’ta Ulaş Gölü’nün yüzeyi kısmen dondu.

Sibirya soğuğunun hissedildiği Sivas’ta hava sıcaklığı sıfırın altına düştü. Anadolu’nun en soğuk illerinden biri olan Sivas’ta hayat donmaya başladı. Kent merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan Ulaş ilçesindeki Ulaş Gölü de soğuktan nasibini aldı. Geceleri termometrelerin sıfırın altında 10 dereceyi gösterdiği ilçede, çok sayıda yabani kuşa ev sahipliği yapan gölün yüzeyi kısmen donmuş durumda. Gölün yüzeyi donarken gölde yüzen ördek ve karabatakların göl yüzeyinde gezdiği görüldü. Göl, drone ile havadan da görüntülendi.

“Karabatak donmayan kısımda yüzer”

Göl manzarasının keyfini çıkaran Hamit Buğra Karcı, karabatakların gölün donmayan kısmında yüzerek keyifli görüntüler oluşturduklarını belirterek, “Gölün yüzeyi yüzde 90 donmuş durumda. Karabataklar donmayan kısımda yüzüyor. Geceleri -8, gündüzleri ise 5 dereceyi bulan “Geçen yıl bu aylarda bu göl tamamen donmuştu ve insanlar üzerinde yürüyordu. Şimdi yüzde 90’ı donmuş durumda. Ortada ördekler sürekli hareket halinde oldukları ve yüzdükleri için buzsuz bir bölge vardır. Bu manzaranın tadını çıkarıyorum ve geziyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu