Yaşam

Kılıçdaroğlu’nun adaylığına sadece İmamoğlu imza atmadı

Genel seçim yenilgisinin ardından CHP’de değişim rüzgarı devam ediyor. Değişim isteyenler bir yandan Kılıçdaroğlu’nu gitmeye zorlamak için kongreye daha sıkı örgütlenirken bir yandan da koltuklarını sağlamlaştırmak için yeni adımlar atıyor.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gerçekleştirilen Parti Meclisi (PM) toplantısında, daha önce partiden ihraç edilenlerin geri dönüşü görüşüldü.

CHP’de “parti içi genel af” tartışıldı

CHP’nin bir anlamda genel af çıkaracağı söylenirken, partinin 100’üncü yılı dolayısıyla kadına yönelik suçlar ve yüz kızartıcı suçlar dışındaki af taleplerinin prensip olarak kabul edilmesi kararı alındı. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın da başvurması halinde bu aftan yararlanabileceği öngörülüyor.

İmamoğlu dışındaki tüm belediye başkanları Kılıçdaroğlu’nun imzasını imzaladı.

Karargah kaynaklarına göre; Kılıçdaroğlu’nun adaylığına 900’e yakın delegenin imza atacağını tahmin ediyor. Parti yetkilisi, İmamoğlu dışında kongre delegesi olan tüm büyükşehir belediye başkanlarının Kılıçdaroğlu’na imza attığını belirtti.

Kılıçdaroğlu’na İstanbul’dan imza yok

Ankara’daki 72 kongre delegesinden 55’inin, İzmir’deki 56 delegenin Kılıçdaroğlu’na imza attığı belirtildi. Edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu’na şu ana kadar İstanbul’dan bir imza gelmedi.

Kılıçdaroğlu’na 94 milletvekilinin imza attığı, Engin Altay’ın ise şu ana kadar herhangi bir adaya imza atmadığı belirtildi.

haber-yesilyurt.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu