Haber

CHP Başbakanı toplandı: Milletvekili adayları için yetki Kılıçdaroğlu’na

ANKARA- Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanmasının ardından ilk kez Parti Meclisi (PM) ile toplanacak. 12 Mart Pazar günü saat 15.00’te yapılacak Başbakanlık toplantısının gündem maddelerinin ortasında cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri hazırlıklarına ilişkin görüş alışverişinde bulunulacak.

Parti Tüzüğü’ne göre milletvekili adaylarını ön seçimle belirleyen CHP, 14 Mayıs’ta yapılması beklenen seçimlerde bu yöntemi kullanamayacak. Edinilen bilgiye göre, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun milletvekili adaylarının belirlenmesinde kullanılacak merkezi sandık yöntemi için yetki talep etmesi bekleniyor.

HALİLİYE İLÇE İDARESİ’NİN İTİRAZI GÖRÜŞÜLECEK

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gerçekleştirilecek olan Başbakanlık toplantısının bir diğer gündemi de CHP Urfa Haliliye ilçe yönetimine ait olacak. CHP Başbakanı, Urfa Haliliye İlçe Başkanı İbrahim Halil Alagöz ve ilçe idare meclisi üyelerinin misyondan ihraç kararına yaptığı itirazları da 23 Ocak’ta yapacağı toplantıda görüşecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu