Teknoloji

Microsoft’un Twitter darbesi Elon Musk’ı kızdırdı… Dava açtılar!

Microsoft’un Twitter’ı bir reklam platformlarından kaldırmaya karar vermesinin ardından Elon Musk’ın bundan memnun olmadığı belirtiliyor.

Microsoft, Twitter ekinin şirketin Akıllı Kampanyalar reklam platformundan kaldırıldığını sessizce duyurdu. Bu, Microsoft reklamcılık müşterilerinin 25 Nisan’dan itibaren artık Twitter hesaplarına erişemeyecekleri veya Akıllı Kampanyalar aracılığıyla tweet oluşturamayacakları ve gönderemeyecekleri anlamına geliyor.

ELON MUSK MICROSOFT’A TEHDİT ETTİ

Desteğin neden kesildiği açıklanmadı. Ancak, üçüncü taraf uygulamalarının sosyal medya hizmetiyle arayüz oluşturmasına izin veren Twitter’dır. şirket, API’sine erişim için şirketlerden ayda 42.000 ila 210.000 ABD Doları arasında ücret almak istiyorbildirildi.

Bu nedenle yeni API erişim ücretini ödemeyi reddeden diğerlerine Microsoft’un da katılmayı tercih ettiği belirtiliyor. Yanıt olarak Musk, yasal işlem başlatmakla tehdit etti.

KULLANICILARIN YAPAY ZEKA İÇİN TWEETLERİ!

Twitter’ın CEO’su, Microsoft’un yapay zeka destekli programları eğitmek için Twitter’ın kullanıcı tweet’leri gibi verilerini kullandığını iddia ediyor. Bu nedenle Twitter’da paylaştığı bir tweet ile tazminat talep etmek için dava açacağını belirtiyor. Elon Musk tweet attı;

“Twitter verilerini kullanarak yasa dışı eğitim verdiler. Dava zamanı”söz konusu.

Musk’ın, ChatGPT’nin arkasındaki şirket olan OpenAI’nin ana ortağı haline gelen Microsoft ile sorunlar yaşadığı bildiriliyor.

Son zamanlarda OpenAI için “Microsoft tarafından etkin bir şekilde kontrol edilen kapalı kaynaklı, maksimum kârlı bir şirket”eleştirmişti.

CHATGPT’YE KARŞI TRUTHGPT PROJESİNİ GELİŞTİRMEK

Ayrıca ChatGPT’yi yanlış bilgi yaymak, propaganda yapmak ve politik doğruluğu teşvik etmekle eleştirdi.

Yanıt olarak Musk, OpenAI ve Microsoft’a TruthGPT adını vereceği kendi AI sohbet robotu programıyla karşı koymayı planladığını söylüyor.

Microsoft’un ise Musk’ın yorum talebine hızlı bir şekilde yanıt vermediği belirtiliyor.

KAYNAK: HABER7

kartepehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu