Haber

İstanbul depremi ne zaman olacak? İstanbul’da ne zaman deprem olacak? Kandilli’den İstanbul için korkutan tahmin!

İstanbul depremi ne zaman olacak? Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Doğan Kalafat, beklenen İstanbul depremiyle ilgili görüşlerini açıkladı. Peki İstanbul’un sarsıntısı ne zaman olacak? Sorusu da cevaplanan soruların ortasındaydı. 40 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği facianın ardından gözler İstanbul’un olası sarsıntısına çevrildi. Peki, İstanbul sarsıntısı ne zaman olacak? İstanbul’da ne zaman deprem olacak? Kandilli’den İstanbul için korkutan tahmin!

İSTANBUL SALGISI NE ZAMAN OLACAK?

Kahramanmaraş’ta binlerce kişinin ölümüne neden olan depremlerin ardından gözler olası İstanbul depremine çevrildi. HaberlerGlobal’e konuşan Kalafat’a göre, yedi yıl içinde İstanbul’da yüzde 64 olasılıkla 7’den büyük deprem olacak.

prof. Dr. Doğan Kalabalık

“MARMARA DENİZİNDE BİR KOL”

Kuzey Anadolu Fay Hattı’nın orta kesiminde deprem olabileceğini belirten Kalafat, şöyle devam etti; “Ancak Marmara Denizi’nin kaynağı olacak. Bunun tehlikesi ortada. Fay Marmara’da oradan geçti, bahsetmemize gerek yok. Marmara Denizi’nden geçen bir kol. Bu kol 7’nin üzerinde bir titreme üretecek.

“2090 YILINA KADAR DEPREM %95 MUHTEMEL OLACAK”

Yeri kesin ama zamanını söyleyemeyiz. Yapabileceğimiz sadece istatistiksel çalışmalar. Bu 2030’a kadar yüzde 64 ihtimal, 2050’ye kadar yüzde 75 ihtimal, 2090’a kadar yüzde 95 ihtimal bu sarsıntı olacak.

haber-sumbas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu