Haber

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüklerini ve devir teslim töreninin yapılacağını duyurdu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Sayın Kemal’le telefonda konuştuk. Önümüzdeki günlerde seçimden sonra partimize yakışır şekilde hep birlikte tüm Türkiye’nin gözü önünde bir devir teslim töreni gerçekleştireceğiz. “

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) seçimlerinde oy kullandı. Özel, oy verme işleminin ardından açıklamalarda bulundu. Özel, CHP’de 2 gün boyunca Türkiye’ye örnek olacak bir demokrasi şöleni yaşandığını belirterek, “Dün bütün Türkiye, demokratik bir ırkla, çok partili bir genel liderle değişilebileceğini gördü. Bu, Cumhuriyet Halk Partisi için, Türkiye için, demokrasi için çok değerli bir an.” Bu bir göstergeydi. Bugün partiyi yönetecek ekiplerin, Disiplin Kurulunun ve Parti Meclisinin net bir listeyle seçildiği, isteyen herkesin aday olabileceği, delegelerimizin özgür iradesiyle karar verdiği bir seçim yaşadık. Bu ülkede ülkeyi yöneten parti genel liderini ve yönetim kadrolarını seçmiştir. 1,5 saatte tamamlanır. Cumhuriyet Halk Partisi’nde bu seçim 2 gün ve daha uzun süre tartışılarak, müzakere edilerek, karar alınarak ve her birinin tek tek işaretlenmesiyle yapılır. Demokrasinin anlamı budur. Bu parti içerisinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin de demokrasinin tüm Türkiye’ye örnek olmasını diliyoruz. Gelecekte de parti içi demokrasiyi artırmaya ve Türkiye’ye örnek olmaya devam edeceğiz. Bu demokrasi şöleninde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. “İyi ki Cumhuriyet Halk Partisi var, iyi ki Cumhuriyet var, iyi ki demokrasi var” dedi.

‘DEVİR TÖRENİNİ PARTİMİZE YAKLAŞACAK BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ’

Özel, açıklamasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir basın mensubunun ‘Kemal Bey’le görüştünüz mü?’ Soruya Özel, “Telefonda konuştuk, önümüzdeki günlerde belge teslim töreninin bir kısmını tüm Türkiye’nin gözü önünde, milletimize yakışır şekilde hep birlikte gerçekleştireceğiz. Parti.” Özel, ‘Erdoğan’ın size yönelik açıklamalarını değerlendirir misiniz?’ Soruyu şöyle yanıtladı: “Erdoğan bundan sonraki her günün kendisi için daha zor, bizim için daha moral olacağını biliyor. Erdoğan’ın stresini ve içindeki kabusu anlıyorum. Cumhuriyet Halk Partisi için endişelenmeye devam etmesi gerekiyor.”

ezine-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu